دیپ فریز

DeepFreeze

اگر در کافی‌نت‌ها یا مراکز کامپیوتر دانشگاه از سیستم استفاده کرده باشین، حتماً متوجه هستین که با هر بار لاگین کردن در سیستم‌عامل (ویندوز) همه اطلاعات به حالت پیش‌فرض تعریف شده در اون مرکز برمیگرده. اگر چیزی روی دسکتاپ و درایو ویندوز سیو کرده باشین پاک شده. اگر با کامپیوتر آشنایی نداشته باشین براتون سوال هست که چطور این کار رو انجام میدن.

Deep Freeze یکی از محصولات شرکت Faronics است. این نرم افزار تمامی تغییرات نرم افزاری را بعد از تنها یک Restart کردن کامپیوتر به حالت قبل برمی گرداند! مهم نیست که تغییرات و تنظیمات توسط کاربر انجام شده باشد و یا برنامه ها و ویروسها ویندوز را آلوده کرده باشند، فقط کافیست رایانه خود را ریستارت کنید تا همه تغییرات به حالت اولیه خود باز گردد.

برای استفاده از این نرم افزار شما احتیاج به هیچ نوع تخصص و اطلاعاتی ندارید تنها کاری که باید انجام دهید نصب کردن برنامه است. حتی اگر ویندوز پاک شود این برنامه قادر است آن را باز گرداند و برای این کار نیازی به اشغال هارد دیسک و هر چیز دیگری ندارد و جالب اینجاست که بعد از نصب این برنامه و تا زمانی که از آن استفاده می کنید سرعت کامپیوتر شما کم نمی شود و حتی در بعضی موارد دیده شده است که مقداری به سرعت آن اضافه می کند.

– – –

پی‌نوشت:

به علت کمبود وقت از متن معرفی این نرم‌افزار در سایت وطن‌دانلود استفاده کردم.

اشتراک گذاری: