آزمون ها

exam

در زندگی همه ما آزمون های رسمی زیادی پیش میاد، از دوره راهنمایی با آزمون ورودی مدارس دولتی و بعد آزمون های نهایی مدارس و کنکور و باقی آزمون ها

بالاخره هر کسی در زندگیش حداقل یکی از این آزمون ها رو شرکت میکنه.

امروز، برای اولین بار در آزمون استخدامی یه مرکز شرکت کردم و چند تا نکته به ذهنم رسید که فکرم رو واقعاً مشغول کردن

اول از همه اینکه آزمون قرار بود ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر شروع بشه و تا حدود ساعت ۳:۱۰ هنوز شرکت کننده داشت وارد سالن امتحان میشد و آزمون با یک ساعت تاخیر برگزار شد. شاید از نظر برگزار کننده ها کسایی که توی اون آزمون شرکت کردن و متقاضی کار بودن افراد بیکاری هستن، اما من به شخصه واسه شرکت کردن در این آزمون یه روز ارزشمندم رو واسه تست زدن از دست دادم

خب این مسئله چند تا نکته رو به ذهن من میاره، یکی اینکه چرا مسئولین برگزاری کنترلی روی این موضوع نداشتن و همینطور وقت براشون اهمیتی نداشت؟ چرا بعد از ساعت ۲:۳۰ شرکت کننده دیگه ای رو راه دادن؟

تا جایی که در خاطرم هست، ما برای تمام آزمون ها نیم ساعت قبل از شروع آزمون، توی حوزه بودیم ودرب حوزه نیم ساعت قبل آزمون بسته میشد

خب این به نوعی شکایت از کادر برگزاری هست

نکته دوم اینکه، شرکت کننده ها چرا در مرحله اول به وقت خودشون احترام نذاشتن و در مرحله دوم به وقت بقیه؟ چرا بعد از گذشت ۴۰ دقیقه از ساعت برگزاری آزمون تازه به حوزه اومدن؟

این مشغولیت ذهنی اول بود.

چیز دیگه ای که ذهن من رو به خودش مشغول کرد، صداها بود

صدای اول: صدای پاشنه های کفش

صدای دوم: تیک تیک خودکار

مورد اول از شرکت کننده ها و مورد دوم از مراقب ها دیده شد. برام سوال پیش اومد که چرا باید در جایی که سکوت لازمه به خودمون اجازه بدیم با پاشنه های صدادار قدم بزنیم؟ یا چرا باید صدای تیک تیک خودکار رو مکرر و بی وقفه در بیاریم؟ این عدم احترام به حقوق سایرین نیست؟

چرا ما همیشه میگیم دیگران؟ چرا از خودمون شروع نمیکنیم و به حق بقیه احترام نمیذاریم؟ حتی همین امور ساده باعث بی احترامی هستن. پس بیشتر توجه کنیم.

پی نوشت:

تمام کسانی که در این آزمون شرکت کرده بودن، حداقل مدرک کارشناسی و تعداد زیادیشون مدرک کارشناسی ارشد داشتن، برام عجیبه که تا این حد از سواد رسیدن و هنوز که هنوزه با امور عادی انسانی و احترام به حقوق بقیه اینقدر غریبه ان!!!!!!

اشتراک گذاری: