میدان اطلسی

AtlasiSquare

شیراز علاوه بر اماکن تاریخی و دیدنی، در زیباسازی فضای شهری به میدان‌ها و فلکه ها و خیابان‌ها هم رسیدگی کرده است. یکی از زیباترین میدان‌های شیراز، میدان قائم معروف به اطلسی است که فضای بسیار زیبا و بزرگی داره. همونطوری که می‌دونید اهالی شیراز به راحت بودن و اهل گردش و تفریح بودن هستند. اما نه تفریحات آنچنانی و گرون قیمت و سخت، تفریحات و شادی‌های ساده. این میدان یکی از فضاهای سبزی به حساب میاد که یه خانواده شیرازی در جمعه شب دور هم باشن و یه خوشی ساده و بی تکلف رو تجربه کنن.

AtlasiSquareMap

AtlasiSquareMap

تا حالا نقشه شهر رو از ورودی شمال شهر بیان کردم، از دروازه قرآن که وارد شهر بشین در سمت راستتون بلوار ربانی هست که در ادامه این بلوار پس از گذشتن از میدان ابوالکلام به میدان قائم یا اطلسی می‌رسید.

یکی دیگر از مزیت‌های این خیابان و میدان، وجود هتل‌ها، مراکز خرید و فروش تلفن همراه و کتابخانه‌ است. از نظر من یکی دیگه از اهمیت‌های این میدان، نزدیکی به بیشتر قطب‌ها و جاذبه‌های گردشگری شیراز هست. مانند حافظیه، باغ جهان‌نما، سعدیه، دروازه قرآن، مجموعه زندیه و سایر.

– – –

پی‌نوشت: علت اینکه من بناهای شیراز رو معرفی می‌کنم علاوه بر محل زندگی، آشنایی کامل با شهرم هست. اگر روزی در شهر دیگری ساکن شدم، حتماً اماکن دیدنی آن شهر رو هم معرفی خواهم کرد.

اشتراک گذاری: