درباره من

۷۹۲۹۸۷fa-3f61-4c94-a032-16f475549b63

من سمانه نصیحت‌کن فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته فناوری اطلاعات و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته فناوری اطلاعات گرایش مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی هستم. در زمینه آکادمیک و دانشگاهی، دانشم رو با توجه به تجارب دنیای واقعی افزایش میدم. دانش HCI و Online Marketing، مهم‌ترین موضوعات مطالعاتی در زندگی آکادمیک من هستن. علاقه به حوزه Online Marketing باعث شد که برای سمینار و تز، همین موضوع رو دنبال کنم. عنوان پروژه پایانی من در دوره ارشد، «بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی – مطالعه موردی: توییتر» است.

در زمینه آکادمیک و دانشگاهی فعالیت‌های زیادی داشتم، افتخار دبیری انجمن علمی فناوری اطلاعات که در سال ۱۳۹۰ بین ۱۵۶ انجمن علمی در جشنواره حرکت اول شد، رو داشتم. با توجه به علاقه شدید به تدریس، در طول دوره کارشناسی، TA چندین درس بودم و سابقه تدریس رو به صورت خصوصی و عمومی هم دارم. درس ساختمان داده در دوره کارشناسی درس مورد علاقه من بود.

یکی از اندیشه‌های من این هست که انسان باید قادر باشه چند فعالیت رو به صورت همزمان پیش ببره، زندگی تک بعدی راضی‌کننده نیست. با همین تفکر، همزمان با تحصیل آکادمیک، به فعالیت‌های جانبی و شغلی هم رسیدگی می‌کنم. علاقه‌ام به طراحی تجربه کاربری و رو آوردن به طراحی UI در نهایت به کشف استعداد و توانمندی در Marketing رسید. سال ۱۳۹۲ به صورت تخصصی وارد حوزه Online Marketing شدم که در ایران تقریباً ناشناخته هست و فعالیت‌هایی هم که خودم در این شاخه انجام می‌دادم صرفاً تجربی، غیرحرفه‌ای و مناسب برای مخاطبان داخلی بود. ابتدا به صورت حرفه‌ای بازاریابی بر رسانه‌های اجتماعی (توییتر و فیسبوک) رو دنبال کردم و فعالیتم رو بر بومی‌سازی کمپین‌ها و استراتژی‌های غربی در ایران ادامه دادم. طراحی سایت رو چند سال پیش آغاز کردم که با توجه به سایر اولویت‌های شخصی، این کار رو تا حدی به حاشیه بردم.

در زمینه موسیقی، ویلن سازی هست که کار می‌کنم و دوره‌های سلفژ و صداسازی رو هم برای رسیدن به آواز جمعی یا کر می‌گذروندم که تمام این فعالیت‌ها به دلایل مختلف متوقف شدن.

بزرگترین دغدغه‌ام، کمک به جوانان علاقه مند برای یافتن استعداد و توانایی ایشان در حوزه های کاری است. تا جایی که بتونم به دوستان و آشنایان مشاوره میدم و سعی می‌کنم با ایجاد انگیزه، اونها رو به سمت هدفشون سوق بدم.

فعالیت‌های فعلی:

آی‌آرتریپ: از فروردین ۱۳۹۵، در مجموعه‌ گردشگری فعالیتم رو با عنوان مدیر محتوا شروع کردم و در طی پیشرفت و توسعه این کسب و کار جدید و نوپا (استارتاپ)، از بحث‌های دیجیتال مارکتینگ به بحث‌های فروش وارد شدم. در زمان فعلی، فروش، قراردادها، رزرواسیون مجموعه رو به عهده دارم. مجموعه ما، یک Market Place در حوزه گردشگریه که تمامی خدمات مربوط به یک آژانس گردشگری رو تقریباً به صورت آنلاین ارائه میده. خدماتی از قبیل: بلیط، هتل، تورهای خارجی، تورهای داخلی، ویزا و هر آنچه که مربوط به سفره. هر سوالی در مورد سفر دارین، می‌تونین با ما در تماس باشید: ۰۲۱۷۵۳۴۷

جامعه کسب و کار شیراز: شاید دوری از شیراز باعث کمرنگ شدن حضور و فعالیت‌هام در رویداد شده باشه، اما من همیشه یک شیرازی هستم و برای معرفی شهرم به کشور و دنیا تمام تلاشم رو می‌کنم.

Content Marketing: با توجه به تجارب کسب شده و علاقه بسیاری که به تولید محتوا و بازاریابی بر اساس محتوا دارم، فعالیتم رو در این حوزه ادامه میدم و در حال حاضر با چندین مجموعه در این زمینه همکاری دارم.

منتورینگ در رویدادها: 

با توجه به سابقه کار و تجربه‌های حرفه‌ای افتخار حضور در چندین رویداد و کارگاه رو به عنوان منتور داشتم:

  • استارتاپ ویکند بوشهر ۲۹ اسفند الی ۱ اسفند ۱۳۹۳
  • استارتاپ ویکند کشاورزی شیراز ۲۰ الی ۲۲ اسفند ۱۳۹۳
  • استارتاپ ویکند شیراز ۲۰ الی ۲۲ آبان ۱۳۹۴
  • استارتاپ ویکند جهرم ۹ الی ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۶

فعالیت‌های حرفه‌ای پیشین:

شتابدهنده دیموند: از آذر ماه ۱۳۹۴ به عنوان کارشناس روابط عمومی و آنلاین مارکتینگ این شتابدهنده فعالیتم رو شروع کردم. در مدت همکاری با این شتابدهنده، کارگاه‌های آموزشی و چندین رویداد رو برگزار کردم و فعالیت‌های تولید محتوا برای وبلاگ این مجموعه رو به عهده داشتم. همچنین در ضمن کارهای خود شتابدهنده، در کنار تیم‌های استارتاپی هم بودم و تا جای ممکن باهاشون همکاری می‌کردم. تیم‌های نواک، نیوُ، آرت‌زی، تگ‌موند، شیراینو، استاد سلام، اوتکس، دوروبر، حالا چی بپوشم و تی‌روم، در اون مدت در دیموند مشغول به کار و فعالیت بودند.

استارتاپ گرایند شیراز : به عنوان Director این رویداد فعالیت می‌کردم و با همراهی یک تیم فوق‌العاده (آقای میثم عبدالهی، آقای حامد تکمیل، آقای حسین اکبری، آقای امین نوبخت، آقای محمدحسین فرشاد، خانم مهسا رادین‌مهر، خانم هستی تیمناک، خانم مرضیه بهشتی، خانم محدثه خدامی، خانم مهسا آل موسی، آقای علیرضا رحیمی، آقای محسن راجع، آقای رسول شیرازی، آقای امین بازرگانی و سایر دوستان داوطلب) تلاش می‌کردیم تا تجربیات کارآفرینان موفق رو مستند کنیم تا تمامی افراد علاقه‌مند بتونن از تجربیات افراد موفق بهره ببرن. این رویداد به “جامعه کسب و کار شیراز” ری-برند شد و دوستانم در شیراز فعالیت رو ادامه میدن.

از شهریور تا آذر ۱۳۹۴ افتخار همکاری با آژانس تبلیغاتی بین‌المللی داروگ رو با سمت کارشناس آنلاین مارکتینگ داشتم. این تجربه فوق العاده باعث شد مسیر آینده ام رو خیلی شفاف تر و بهتر پیدا کنم و بتونم برای انتخاب محل کار آینده انتخاب بهتری داشته باشم.

بامیلو، یکی از مهم‌ترین تجربه‌های کاری و حرفه‌ای من به حساب میاد. در مجموعه بامیلو، با عنوان Social Media Specialist فعالیت می‌کردم و تمامی فعالیت‌های Twitter Marketing این مجموعه رو از مرداد ۱۳۹۳ تا خرداد ۱۳۹۴ به عهده داشتم. بهترین تجربه فعالیت حرفه‌ای من در مدتی هست که افتخار همکاری با این مجموعه رو داشتم.

از سال ۱۳۹۱ تا پایان سال ۱۳۹۲، در پروژه طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز فعالیت داشتم.

فعالیت‌های داوطلبانه پیشین:

تابستان ۱۳۹۲ افتخار همکاری با تیم تولید محتوای فارسی سایت لاراول رو داشتم که همکاری بسیار مفیدی بود و همچنان ادامه داره.

در آبان ۱۳۹۲، به عنوان برگزارکننده اولین رویداد استارتاپ ویکند شیراز فعالیت داشتم.

در اردیبهشت ۱۳۹۳، افتخار حضور در اولین رویداد لین استارتاپ ماشین تهران را به عنوان برگزارکننده داشتم که حضور در کنار مربیان و متخصصان و شرکت‌کنندگان خوش ذوق و خلاق این رویداد تجربه نابی بود.

از خرداد ۱۳۹۳ تا تابستان ۱۳۹۴ مدیریت و برگزاری جلسات هفتگی استارتاپی شیراز رو به عهده داشتم. این جلسات با هدف گسترش اکوسیستم استارتاپی شیراز، شبکه‌سازی و آشنایی با افراد همفکر، انتقال تجربه‌ها و یادگیری، به صورت هفتگی برگزار می‌شود. مدیریت این جلسات به عهده آقای امین نوبخت است.

در اردیبهشت ۱۳۹۴، اولین رویداد لین استارتاپ ماشین در شیراز رو برگزار کردم. برگزاری این رویداد یکی از سخت‌ترین و بزرگ‌ترین فعالیت‌های من در میان فعالیت‌های برگزاری رویداد به حساب میاد. علی‌رغم عدم حمایت حامیان، تمام تلاش من و تیم اجرایی این بود که این رویداد به بهترین نحو ممکن برگزار بشه. امیدوارم تمامی دوستان، شرکت‌کنندگان و مربیان از این رویداد راضی بوده باشند.

در مرداد ۱۳۹۴، افتخار همکاری با تیم برگزاری دومین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان رو داشتم.

استارتاپ‌تی‌وی، وب‌سایتی بود با ماهیت استارتاپی که با همکاری یک گروه مجازی در چند شهر، راه‌اندازی کردیم و برای اولین بار سرویس لایوبلاگ رو در رویداد لین استارتاپ ماشین لانچ کردیم. تا فروردین ۱۳۹۴ من جز بنیان‌گذاران این استارتاپ بودم. اهمیت تمرکز روی شاخه تخصص و حرفه‌ای خودم باعث شد از این تیم خوب جدا بشم. امیدوارم روزی شاهد حضور پرقدرت استارتاپ‌تی‌وی در اکوسیستم استارتاپی ایران باشیم.

وب‌سایت خبری Techly که به معرفی استارتاپ‌های ایران و وقایع استارتاپی ایران به انگلیسی‌زبانان می‌پردازد.