درباره من

SamanehNasihatkon

سلام، ‌Hello، Hallo،Hola،Bonjour! و به هر زبان دیگه تو دنیا درود

به وقت ۹ فروردین سال ۱۴۰۰، تصمیم گرفتم متن درباره من رو به‌روزرسانی کنم. بالاخره سال نو شده و شاید بد نباشه حرفای آدم هم نو بشه.

امروز می‌خوام یه قصه کوتاه بگم، از مسیری که پشت سر گذاشتم تا به امروز …

زاده شده در شیراز و موضوعات شخصی خانوادگی رو که بذاریم کنار، باید بریم سر قصه اصلی که از اون نوزاد سمانه، به سمانه امروز رسیدیم که تو یه کشور دیگه، به دور از خانواده، محکم رو پای خودش ایستاده و زندگی رو بر طبق اهداف و آرزوهاش می‌سازه.

قابل حدسه که هیچ مسیری مستقیم نیست و رسیدن به همه قله‌های زندگی، سختی‌های خودش رو داره. یه جای شیب و یه جایی دره، یه جایی مسیر صاف و یه جایی سنگلاخ، یه وقتی هم حتی سنگ‌نوردی و صخره‌نوردی!

یه وقتی آدم مجبوره استراحت کنه و خودش رو بازیابی کنه، یه جایی ممکنه صدمه ببینه و نیاز داشته باشه زخم یا شکستگی رو درمان کنه.

اما به هر صورت رد می‌شه از تمام این مراحل، چون امید داره به قله، حتی اگر قله پشت مه و ابر قایم شده باشه. می‌دونه اونجاست.

خب مقدمه‌ها رو گفتم دیگه.

من از بچگی دلم می‌خواست که مستقل از خانواده باشم، در موردش نوشتم. از بچگی هم دلم می‌خواست خارج از ایران زندگی کنم. یا حداقل زندگی خارج از ایران رو تجربه کنم.

از روزی که تصمیم گرفتم مهاجرت کنم، لازم بود مراحل زیادی رو پشت سر بذارم. یادم میاد حدود دو سال و نیم، هر ماه و گاهی هر هفته یک روز تهران بودم، به این صورت که عصر یک روز با اتوبوس می‌رفتم تهران، کارهام رو انجام می‌دادم، عصر همون روز هم مجدد با اتوبوس برمی‌گشتم شیراز.

دو شب پشت سر هم تو اتوبوس – هر بار ۱۴ ساعت

فقط این رو تصور کنین. وقتایی هم که می‌شد با پرواز می‌رفتم که باز هم تفاوت چندانی نداره. چون پرواز ۴ صبح رو می‌رفتم و فرصت نمی‌شد بخوابم. همه این‌ها علاوه بر زمان و خستگی و کوفتگی، هزینه هم داشت.

تابستان ۱۳۹۴، من فقط تو جاده بودم، از شیراز به تهران. تعداد دفعات این سفر واقعاً از شمارش دررفته. هر هفته حداقل دو یا سه مصاحبه کاری. تا اینکه بالاخره مشغول به کار شدم.

And she lives happily ever after / Not a chance

نداریم از این قصه‌های شاه پریان و اینا! تو همون مدت ۶ ماه اول که تهران بودم، ۳ بار شغل عوض کردم! به دلایل مختلف.

اما این همه قصه نیست. من یه هدف غایی داشتم از این تلاش‌ها!‌ آماده شدن برای مهاجرت به خارج از کشور.

ادامه دارد ….